V našom OZ Pre podnikateľov sa sústredíme na podporu malých a začínajúcich podnikateľov. Našim cieľom je pomôcť v rozbehu a etablovaní každému podnikateľovi, ktorý o to prejaví záujem. Jednou z prvých činností, ktorú je po legislatívnej stránke vyriešiť je žaložiť si firmu – štandardne živnosť alebo s.r.o..
Už pri sputení nášho Občianskeho združenia, že budeme hľadať partnera, ktorého budeme našim členom a sympatizantom, čitateľom našej webstránky či účastníkom našich meet-upov odporúčať. V období júl – december 2016 sme preto identifikovali 7 webstránok, ktoré sa venujú zakladaniu firiem.

Kritéria výberu webstránky:
– Musí byť na trhu minimálne 3 roky
– Transparentná cenová politika
– Dokumenty pripravované odborníkmi na mieru
– Zabezpečené poradenstvo
– Rýchlosť reakcie na dopyt

Do porovnania boli zaradené tieto spoločnosti

M2B.sk – M2 Business
Contravio s.r.o.
Online Invest s.r.o.
Virtual Point s.r.o.
Firemné záležitosti s.r.o.
Sroonline. sk s.r.o.
Firmáreň.sk s.r.o.

Cenové rozpätie
Cenové rozpätie sledovaných firiem za služby založenia s.r.o. bolo pomerne široké 237 – 399 Eur. I keď všetky spoločnosti uvádzajú založenie firmy na mieru a odborníkmi, ako sme sa neskôr dozvedeli, niektoré len automaticky generujú dokumenty a poradenstvo.

Ako sme postupovali: 1. kolo

Pri všetkých spoločnostiach sme uviedli ich webstránky, aké služby poskytujú a ceny za služby založenia s.r.o.. Nami sledované služby boli: Služby založenia s.r.o., služby predaja ready made, služby virtuálneho sídla, služby vedenia účtovníctva a či je spoločnosť na trhu dlhšie ako tri roky. Následne sme dali poradie firiem na našej webstránke náhodne rotovať a sledovali sme prekliky jednotlivých firiem. Vyhodnotili sme, ktorá firma našich návštevníkov mala najväčšiu preklikovosť – najviac našich návštevníkov zaujala.

Výsledok: Paradoxne firma s najvyššou cenou 399 Eur – M2 Business mala najvyššiu mieru preklikov. Dokonca až 37%, čo nás naozaj prekvapilo, nakoľko 37% bolo veľmi dominantné číslo pri sledovaní 7 firiem, a paradoxne najvyššej cene. Na druhej strane M2B.sk ako jedna z dvoch ponúkala všetky nami sledované služby a pravdepodobne je i na trhu najznámejšia, nakoľko je i najstaršou zo sledovaných firiem a ako sme sa neskôr dozvedeli jedinou, ktorá v danej oblasti pôsobí od roku 2008.

Ako sme postupovali: 2. kolo

Navštívili sme prvé tri firmy s najvššou mierou prekliku a stretli sa s ich zástupcami. Navštívili sme ich priestory, povedali vízie nášho občianskeho združenia a spýtali sme sa či vedia podporiť našich členov – začínajúcich podnikateľov.

Výsledok: Aj keď môže ísť o subjektívne hodnotenie najviac sa nám páčil prístup spoločnosti M2 Business a podmienky, ktoré pre našich členov poskytli pri splnení podmienky statusu “začínajúceho podnikateľa” nás veľmi príjemne potešili. Ak ich spĺňate, môžete mať služby, za ktoré platia ich štandardní úspešní klienti plnú cenu, takmer za polovicu.

Výsledok
Spustili sme spoluprácu so spoločnosťou M2 Business s.r.o. www.M2B.sk, ktorá je na trhu z “testovaných” firiem najdlhšie. Ako sme sa neskôr dozvedeli ako jediná podniká v tejto oblasti už od roku 2008. Paradoxne – aj keď majú najvyššie ceny, asi vedia čo robia. A to bolo aj našim cieľom – nájsť silného a stabilného partnera, ktorý nielen pomôže našim členom založiť firmu ale im aj v prípade ich záujmu poradí. Výhoda pre členov OZ Pre podnikateľov resp. pri objednávke cez našu webstránku a teda zľava z cenníkových 399 euro na 299 Eur je príjemným bonusom.